Atvykite, pasižvalgykite, pamatykite
LANKYTINOS VIETOS Aukštaitijos Nacionaliniame parke netoliese Ginučių.
Ginučių malūnas (apie 200 metrų nuo sodybos) Piliakalniai (1,5 km) Senovinės bitininkystės muziejus (6 km) Almajo ežeras (1 km) Baluošo ežeras (4 km) Dringio ežeras (8 km) Puziniškio kalnas, kaimas ir ąžuolas (10 km) Ignalina, rajono centras (15 km) Palūšės turizmo centras (16 km) Palūšės 3,5 km. ilgio botanikos takas (16 km) Skulptūrų muziejus Palūšėje, Lūšių ežero pakrantėje (16 km.) Gedimino pilis Vilniuje (130 km) Apie kitas lankytinas Aukštaitijos nacionalinio parko vietas galite sužinoti turizmo informacijos centruose.
Kaip atvykti į GINUČIŲ BAIDARKIEMĮ,
Vykstantys automobiliu iš Vilniaus važiuoja arba per Pabradę Ignaliną, arba per Molėtus Labanorą Saldutiškį Kirdeikius. Dar galima pasigrožėti vaizdais ir važiuoti per Molėtus Kaltanėnus Palūšę. Važiuodami pastaruoju keliu, pravažiuojame Palūšę ir, neprivažiavę kilometro iki Ignalinos, sukame pagal rodyklę „Ginučiai”. Toliau kelias veda įspūdingomis Dringio ir Baluošo ežerų pakrantėmis, pravažiavę Ginučių malūno užtvanką pakylame į kalnelį ir už keliasdešimt metrų dešinėje kelio pusėje randame Sodybą. Norintys pakeliui į sodybą užkopti į Ladakalnį, pravažiavę Kaltanėnus ties Šakarvos ežeru suka kairėn link Kirdeikių, ir, pavažiavus apie 8 kilometrus, suka dešinėn link Ladakalnio ir Ginučių (3 km.). Atvykę į Ginučius, sukame dešinėn, ir, pervažiavus tiltą per Srovės upelį, iki sodybos teliks 200 metrų kelio vingis. Iš Vidurio Lietuvos patogiausia vykti per Ukmergę, Molėtus, Labanorą, Saldutiškį, Kirdeikius. Iš Šiaurės Lietuvos vykstame per Panevėžį, Uteną, Tauragnus, Kirdeikius ir patenkama į Ginučių kaimą.
Sodybą galima pasiekti ir vandens keliu. Plaukdami valtimis iš Palūšės, praplaukę Lūšių, Asalnų, Asalnykščio, Linkmeno ir Aseko ežerus, įplaukiame į sraunoką, tačiau prieš srovę nesunkiai praplaukiamą Srovės upelį. Nuplaukę maždaug 3 kilometrus Srovės upeliu, sodybą surasime nuplaukę dar apie 100 metrų nuo Ginučių – Kirdeikių plento tilto dešinėje pusėja. Pirtis ar kubilas jau rūksta ir laukia Jūsų. Plaukdami iš kitos pusės – Uteno ežero Būkos upeliu iki Baluošo, toliau Baluošykščio ežerų, vėliau Skriogžlės upeliu patenkame į Sravinaičio ežerą, šalia kurio įsikūręs Ginučių malūnas. Persikėlę per užtvanką, toliau plaukiame per kaimą vingiuojančiu Srovės upeliu iki šio santakos su Almajos upeliu, atitekančiu iš Almajo ežero. Santakoje sukame kairėn, pasroviui ir maždaug dar kilometrą plaukiame iki sodybos. Kairiojoje pakrantėje pastebėsite iškabintą sodybos reklamą – tai ir bus sodyba. Maždaug už 100 metrų pasroviui bus plento tiltas – ženklas, kad reikia suktis ir grįžti atgal…
Gyvendami sodyboje, Jūs būtinai privalote aplankyti Ladakalnį ( 2 km nuo Ginučių) bei „Bitės” telekomunikacijų bokštą (2 km). Nuo kalno ir nuo bokšto atsiveriantys vaizdai užims jums kvapą. Kaip ir nuo bučinio…. Aplankykite ir senovinės bitininkystės muziejų Stripeikiuose (6 km. pėstute arba automobiliu). Būtinai nusipirkite šviežio medaus. Saldu, kaip bučinys. O ar bandėte bučiuotis lūpas išsitepę medumi? Pabandykite…. Apimti vasaros bei aistros karščio, galėsite atsigaivinti Ginučių vandens malūno kaskadose, tačiau maudytis čia nuogiems rekomenduotina tik tamsiuoju paros metu, nes dieną čia ypatingai daug poilsiautojų, nemažai jų yra su fotoaparatais. Romantikos mėgėjams siūlome keliones valtims į tą patį Ladakalnį (apie 4 km) bei Baluošo ežerą (apie 4 km.). Tokia kelionė pirmyn ir atgal užtruktų kiek daugiau nei pusdienį. Baidarėmis, žinoma, būtų greičiau, tačiau, jeigu užsigeisite sekso ežero vidury, valtyje būtų kur kas saugiau. Vandens lelijų neskinkite – jos ir kitais metais lauks jūsų ten pat… LADAKALNIS Ladakalnis (kai kur pavadinamas ir Ledakalniu) – 175 m aukščio kalnas, geomorfinis gamtos paminklas, esantis Šiliniškių kalvų gūbrio grandinėje, tarp Ūkojo ir Linkmeno ežerų. Laikoma, kad ant jo buvo aukojama baltų gyvybės deivei Ladai, Didžiajai Motinai, pasaulio gimdyvei (vėliau populiaresnei Žemynos vardu). Nuo kalno atsiveria nuostabus vaizdas, matosi net 6 ežerai:
Ūkojas, Linkmenas, Almajas, Asėkas, Asalnų, Lūšių ir Alksnas. Yra paprotys, į kalno viršūnę užnešti akmenukų ir palikti prie viršūnėje augančio ąžuolo. Ladakalnis nuostabus visais metų laikais – pavasarį, vasarą, rudenį ir žiemą. Apie tai neįmanoma parašyti ar pavaizduoti fotografijose, tai reikia pajusti atvažiavus patiems. VISI METŲ LAIKAI Aukštaitijos nacionaliniame parke nuostabiai gražu visais metų laikais ir geriausias būdas tuo įsitikinti – atvykti patiems į Ginučius. Apsilankykite čia ne tik vasarą, kuomet vilioja miškų žaluma ir ežerų bei upelių gaiva, bet ir rudenį, kuomet gamta pribloškia spalvų įvairove, arba žiemą, kuomet akinančiai baltas sniegas dengia laukus ir užšalusius ežerus. Argi ne romantiška būtų sutikti Naujuosius ant apsnigto Ladakalnio? Rudens ir žiemos metu sodyboje palapinėse galėsite gyventi nemokamai, tačiau šiltesniam vakarui rekomenduojame išsinuomoti namelį su pirtimi, židiniu, ir antrame aukšte įrengtu 7 vietų miegamuoju, kuriame, susispaudus, tilptų ir kiek didesnė grupė. Turiningai galite praleisti rudens arba žiemos dieną Ginučiuose ir nenakvodami sodyboje. Aplankote automobiliais jus dominančius objektus, pasigrožite gamta, grįžtate į sodybą, kur Jūsų jau laukia įkaitusi pirtis. Pasikaitinę pirtyje, pasineriate į ledinį upelio vandenį ir laimingos kelionės namo.